CEPDER Hızır Gibi Yetişti

Türkiye Cep Telefoncular Derneği “CEPDER” deprem bölgelerine yaptığı yardımlar ile takdir topladı. Türkiye’nin Cep Telefonu sektörüne ve esnaflarına yönelik kurulan ilk ve en büyük sivil toplum kuruluşu olan CEPDER, depremin ilk gününden itibaren afetzedelere bizzat ulaşarak yaptığı hizmetler ile sadece cep telefonu camiasından değil, halktan da ve devletten de büyük takdir toplamaya devam ediyor. Afyonkarahisar, Çorum, Bursa, Mersin, Batman, Muğla, Muş ve birçok ilinden yola çıkan toplamda 6 tır, 2 kamyon, 4 kamyonet, 3 Panelvan ve 2 Hususi araç ile yardım malzemelerini bizzat afet bölgesine ulaştırdı. Bizzat yardım malzemelerinin götürülmesine eşlik eden CEPDER Yönetim Kurulu üyeleri, 5 gün boyunca Antakya, İskenderun, İslâhiye, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Adıyaman illerindeki depremzedelere hızla ulaştırarak binlerce afetzedenin ihtiyaçlarını karşıladı.

CEPDER Bununla da Durmadı;

Adıyaman ve Diyarbakır illerinde ihtiyaç sahipleri için kurduğu ücretsiz şarj istasyonları ile binlerce kurtarma görevlisi ve vatandaşın iletişiminin kesilmemesi için CEPDER Gönüllüleri canla başla çalıştılar.

Ayrıca Kahramanmaraş il merkezine kurdukları aşevi ile de günde 1000-1200 kişiye 2 öğün sıcak yemek vermeye devam ediyor.

Depremin ilk gününden bu güne yaklaşık 100 kişilik gönüllü ekiple afet bölgesinde olan CEPDER, bir sivil toplum kuruluşu olarak durmaksızın elinden gelenin fazlasını yapmaya devam etmekte.