CEPDER 2023’e hızlı başladı

Cep Telefoncular Derneği yılın ilk haftasında Ankara’da siyasi parti genel başkanları, genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile bir araya geldi.

Sayıları 150 bini aşan meslektaşlarının hak ve menfaatlerini korumak amacıyla yola çıkan ve kurulduğundan bugüne kadar birçok projeye imza atan CEPDER, Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şen ve beraberindeki heyetin 3 gün süren siyasi parti ziyaretleri bugün sona erdi.

Ziyaretlere CepDer Genel Başkanı sayın Şen’in yanı sıra İç Anadolu Sorumlu Bölge Başkanı Adnan Yaşar ile Kamuyla İlişkiler ve Siyasi İşler Sorumlusu Başkanı Halil İbrahim Kundak eşlik etti.

CEPDER Yönetim Kurulu Başkanı Şen ve beraberindeki heyet ziyaretlerine başlamadan önce yaptığı açıklamalarda “CEPDER’in tespit etmiş olduğu ve yıllardır birçok platformda dile getirdiğini, aylar önce de yaptığı basın bildirisinde de yer alan Sektörümüzün Sorunları ve Çözüm Önerileri konularımızı daha önce de bir çok Millet Vekilimize iletmiştik ve desteklerini almıştık.

Şimdiyse sektörümüzün bu sorunlarını ve çözüm önerilerini daha yüksek sesle duyurmak amacıyla Yasama, Yürütme ve Siyaset mecraları çalışmalarına hız katmak amacıyla Ankara’da 3 gün sürecek olan siyasi parti ziyaretlerine başlıyoruz” demişlerdi.

3 günlük ziyaretine Gelecek Partisi Genel Merkezi’nden başlayan CEPDER heyeti, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Özdağ ile Türkiye Büyük Milet Meclisi’nde AK Parti Millet Vekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüştü.

Üçüncü ziyareti İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak’a ve Millet Vekili Mehmet Aslan’a, gerçekleştiren heyet, gün içinde ATO Telekomünikasyon Meslek Komitesi Yetkilisi Kadir Karapınar ile de bir araya geldi.

İkinci günün ilk programın dördüncü ziyaretini ise Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu oldu. CEPDER heyeti, brşinci ziyaretini Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile gerçekleştirirken, altıncı ziyaretini Türkiye Büyük Milet Meclisi’nde CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile yaptı.

Son olarak Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Fatih Aydın ile görüşen heyet, durum değerlendirmeleri ve istişareler için Ankara CEPDER yapılanmasıyla bir araya geldi.

CEPDER yönetim kurulu ziyaret sonrasında yaptığı durum değerlenmesinde şunları kaydetti:

“’Cep telefoncu esnafının sorunları ve çözüm yolları’ konuları tüm siyasi parti liderleri ,genel başkan yardımcıları ve milletvekillerimiz ile istişare ettik. Görüşme sonrasında tüm siyasilerimizden cep telefoncular esnafının sorunlarının çözümü hususunda her türlü desteği vereceklerini ve derneğimiz tarafından sorun-çözüm içerikli dosyalarımızın ilgili bakanlıklar olan Ticaret Bakanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ve İçişleri Bakanımıza doğrudan ulaştıracaklarını, gerek seçim öncesi, gerekse seçim sonrası çalışmalarımızda ve mecliste sektörümüzün sorunlarını dile getirme konusunda söz aldık.

Sektörümüze ait meslek odamızın da kurulması için tam destek vereceklerinin ve ayrıca sorunlarımızın da basın, televizyon ile dijital medyada bu sorunları duyurmaya yönelik destek vereceklerinin sözünü aldık.”CEPDER Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şen ise sektörün kaybedilen hak ve menfaatlerini geri kazanana kadar CEPDER olarak mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.