Türkiye Cep Telefoncular Derneği Çalıştay Toplantısı

CEP TELEFONCU ESNAFI Cep Telefoncular Derneği (CEPDER) ÇATISI ALTINDA TEK YÜREK OLDU

Türkiye Cep Telefoncular Derneği (Cep-Der) Çalıştayı Afyonkarahisar’da yapıldı. Kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen çalıştayda konuşan Cep-Der Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şen, 81 il ve 20 ilçede temsilciliklerinin açıldığını söyledi.
Türkiye’nin 55 ilinde organize ettikleri mesleki yeterlilik sınavlarıyla 4 bin kişinin cep telefonu tamir, bakım ve onarımı sertifikası almalarını sağladıklarını dile getiren Şen, şöyle konuştu:

ESNAFIN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK İSTİYORUZ
“Mesleğimizi öksüz bırakan birlik ve beraber olamama, ayrıştırma, ötekileştirmeye karşı tek yürek olarak hareket edememe durumlarından dolayı meslek odamızı şimdiye kadar kuramadık.” diyen Şenol Şen, şunları kaydetti: Cepder Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şen, 81 ilde teşkilatlandıklarını belirterek, TÜİK verilerine göre son 5 yılda iş yeri olarak açılan en fazla meslek grubunu oluşturduklarını belirtti. Şu anda resmi kayıtlara göre de 150 binden fazla faal işyeri olduğunu aktaran Şen, sorunlarının çözümü için destek beklediklerini belirtti. Şen, oda kurma izni istediklerini, bu amaçla 7 ilde başvuru yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

SÖMÜRGECİ ZÜMREDEN DAHA BÜYÜĞÜZ
“Sektörümüzün haklarını savunan olmadığı gibi, maalesef esnaf siciller de, birçok ilde bizi teypçi, videocu, televizyoncu, plakçı hatta ve hatta bakkal ve fotografçı odalarına bağladılar. Sayısı 150 bini aşkın Cep Telefoncu esnafı; çıkarları doğrultusunda istediği gibi kanun yaptıran bu malum rant yapılanmasından, bu sömürgeci zümreden çok ama çok daha büyüktür. İsim zikretmeden belirtmek isterim ki bu zümre esnafımızın çıkarına değil sadece kendi şahsi menfaatlerine göre hareket etmektedir.

“TEK SES VE TEK YÜREK HAREKET EDECEĞİZ”
Cep Telefoncular Derneğinin kuruluşunun en önemli amacını; GSM sektörü esnafının hak ve menfaatlerini her türlü platformda savunmak olarak açıklayan Şen, “Aleyhimize olan kanunlarla hukuken mücadele etmek, kanun koyucular ile istişarelerde bulunarak esnafımızın yıllardır gasp edilen emeklerinin geri kazanımı açısından plan, proje ve politika üretilmesi için çalışmalarda önderlik etmek ve sektörümüzün meslek odasını her ilimizde kurmaktır.

Bu motivasyonla 2019 yılından bugüne kadar birçok faaliyete imza atan derneğimiz şimdi sizlerle beraber ulusal ses getirecektir. Sayın bölge ve il başkanlarımla beraber 150 bin esnafımız arkamızdadır. Tek yürek, tek ses, tek nefes olarak hareket etmemizin zamanı geldi. Hep beraber hedeflerimize teker teker ulaşacağız inşallah. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çalıştaya Cep-Der üyelerinin yanı sıra CHP Milletvekili Burcu Köksal ve Zafer Partisi İl Başkanı Mevlüt Tekdemir de katıldı.